wtorek, 13 listopada 2012

Ile kalori ma jajecznica?

 Właśnie! Osoby na diecie na pewno jedzą jajka, ja też nie mogę się bez nich obyć. Smak jajecznicy pozwala mi dobrze zapamiętać śniadanie. Problem w tym, że lubię taką z serem i kiełbaską (tak, to pierwsze mięsko na tym blogu).
Jaka jest wasza ulubiona kompozycja?
Ostatnio na blogach spotykam się z jajecznicą tylko z białek ze względu na mniejszą ilość kalorii. Niestety w ten sposób wyzbywamy się substancji odżywczych. Mi osobiście samo białko nie smakuje.

Nie mogę powiedzieć, że ta jest dietetyczna, ale postaram się wszystko obliczyć.


Składniki:
1 jajko /83 kcal/,
2 łyżki mleka 2% /10 kcal/,
18 g sera żółtego /60 kcal/,
28 g kabanos drobiowy (bezglutenowy)/71 kcal/ ,
pieprz, sól, szczypior
50 g kromka chleba żytniego z siemieniem lnianym posmarowana cienko Benecolem /120 kcal/
Razem: *344 kcal*
Dla mnie to dużo jak na śniadanie z 1 jajka. Zazwyczaj zamiast chleba dodaję 1 jajko więcej na patelnię. Czy to normalny wynik? Ktoś się spodziewał, że małe niewiniątko tyle ma?

A jeśli ktoś by chciał wskazówki jak przygotować takie coś (w co wątpię), to proszę bardzo:
Kabanosa przysmażamy na suchej patelni, dodajemy sera pokrojonego w kostkę, jajko, 2 łyżki mleka, szczypior, mieszamy do ścięcia białka, żółtko rozwalamy przed zdjęciem z patelni (chyba że wolicie mocno ściętą). Następnie solę i pieprzę.


2 komentarze:

  1. 350 kcal to nie jest dużo na śniadanie :) A jeśli zdrowo, to naprawdę...

    OdpowiedzUsuń
  2. U mnie w rodzinnym domu jajecznica to "królewskie danie" zawsze w niedzielę. I to ZAWSZE przygotowywane przez ojca. Kaloriami się nie martwimy :P Ostatecznie to 344kcal to nie jakaś bomba :P

    OdpowiedzUsuń